O mnie

karo1

Karolina Grabias

Dietetyk

Jestem dietetykiem z całkiem innym podejściem do diety. Nie uznaję sztywnych zasad ani gotowych jadłospisów „spod szuflady”. W swojej pracy kieruje się ideą, że odpowiednia dieta to podstawa do zdrowego życia. Interesuję się medycyną naturalną i niekonwencjonalną, ale nie gardzę medycyną akademicką. Dietoterapia to nie jest nauka ścisła, gdzie wszystko jest czarne i białe. To, co dla jednego jest lekarstwem, dla drugiego może okazać się trucizną, dlatego do swoich podopiecznych podchodzę w sposób holistyczny, czyli całościowy. Każdy ma swój indywidualny powód i cel, dla którego podejmuje zmiany. Staram się zrozumieć oczekiwania oraz potrzeby swoich pacjentów. Zależy mi na tym, aby każdy był świadom tego, jak żywność wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Moi podopieczni dostają zindywidualizowane zalecenia, dzięki którym uczą się, jak prawidłowo się odżywiać. Podkreślam również, że zmiana nawyków żywieniowych to proces systematyczny i długoterminowy. Nie warto z dnia nadzień wyrzec się wszystkiego, co niezdrowe, bo gwarantuję, że każdy szybko się zniechęci. Stopniowa i systematyczna praca to klucz do sukcesu.

Specjalizuje się w leczeniu nie tylko nadwagi i otyłości, ale także innych chorób dietozależnych takich jak: cukrzyca, insulinooporność, zespół metaboliczny, choroby zapalne jelit, choroby autoimmunologiczne, schorzenia tarczycy i inne. Do moich szczególnych zainteresowań należy dietetyka onkologiczna i dietoterapia w Hashimoto, ponieważ sama zmagam się z tą chorobą. Po znacznym poprawieniu się moich wyników tarczycowych, zdałam sobie sprawę jak kluczowe znaczenie ma odpowiednio dobrana dieta. Moją historię możecie przeczytać TUTAJ.

Co mnie wyróżnia?

Indywidualne podejście do swoich podopiecznych

Nietypowe i innowacyjne podejście do diety

Brak sztywnych zasad

Wykształcenie

Ukończyłam studia na kierunku Dietetyka w Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie. Oprócz studiów, swoją wiedzę zdobywam na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, ponieważ dobry dietetyk to taki, który chce pogłębiać swoją wiedzę i nie twierdzi, że wszystko już wie. Edukacja i powiększanie swoich kompetencji jest dla mnie priorytetem i wyznacznikiem dobrego specjalisty.

Moje dyplomy i certyfikaty możesz obejrzeć tutaj.

Blog

Przygodę z dietetyką zaczęłam od prowadzenia bloga calkiemzdrowo.pl, gdzie pokazuję jak zdrowo się odżywiać i podejmuję walkę z wszechobecną chemią znajdującą się w produktach spożywczych. Niestety Internet jest pełen sprzecznych informacji związanych z tematyką odchudzania i zdrowym trybem życia. Na blogu znajdziecie gotowe i sprawdzone rozwiązania. Oprócz tematyki odchudzania i zdrowego trybu życia, pokazuję również liczne przepisy kulinarne, ponieważ gotowanie to moja druga pasja. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. A jeśli blog to dla Was za mało, to możecie mnie znaleźć również tutaj:

387

Podopiecznych

251

Artykułów

6536

Godzin Pracy